Pokud nemáte na svých webových stránkách video reference, jednoduše si o ně neříkáte. Reference hrají v prodejním procesu důležitou roli. Jedná se o takzvaný sociální důkaz. Někdo si vaše zboží nebo službu koupil a je spokojený.

Co je to reference a jak vám pomůže?

V encyklopediích a slovnících najdete vysvětlení reference jako zprávu, doporučení, dobrozdání nebo posudek. Reference má tedy věrohodně ukázat zkušenost vašeho zákazníka s vámi, vašimi službami, produkty. Vyzdvihuje vaše silné stránky. To je její účel.

Řekněme, že návštěvníka vašeho webu osloví váš produkt. Ještě váhá, přemýšlí jestli jste pro něj tím správným partnerem. Uvažuje jestli vše, co o poduktu uvádíte, je reálné, jestli bude spokojený s jeho kvalitou. V tuto chvíli je vaším nejsilnějším nástrojem sociální důkaz. Reference spokojených zákazníků.

Reference mohou být opsané z komunikace v zákaznickém servisu. Účinější jsou snímky e-mailů nebo facebookových zpráv. Tou nejúčinější formou jsou video reference. Především proto, že dokáží ukázat emoce spokojených zákazníků. Jsou důvěryhodnější a úplnější.

Jak by měla reference vypadat

Samozřejmě, že má být autentická. Zde je na místě důrazné varování. Nepravdivé a nahrané reference se nevyplácí. Zbytečnými jsou také obecné plky ve smyslu: “Firma X je skvělá!”

Aby vám reference dobře sloužila, měla by jasně a zřetelně říkat, v čem konkrétně výrobek nebo služba pomáhá. Proč si zákazník myslí, že je firma X skvělá – konkrétní vlastnost nebo zkušenost.

Nejlépe si připravte pár otázek, které položíte spokojenému zákazníkovi s žádostí o poskytnutí referencí. Požádejte zákazníka, aby vám odpověděl celou větou.

Např.:

  1. Kde jste, kam jste přijel?
  2. Co jste hledal nebo řešil?
  3. Jak vám výrobek/služba pomohla vyřešit problém?
  4. Doporučil byste službu/výrobek? Pokud ano, proč?

Podívejte se na video, kde vám ukážeme 2 postupy, jak jednoduše získat video reference od vašich zákazníků.

Soutěž zmiňovaná na konci videa se týká pouze účastníků bezplatného mini video kurzu „Video klíč k úspěchu“, kteří si stáhli prémiový dokument!

Přidejte svůj komentář